22 December 2007

Zbulwersowana

Wczoraj na dworcu w drodze na peron zauważyłam okładkę najnowszego wydania tygodnika TIME. Dziś ostatni numer z roku 2007 trzymam już w rękach. Tradycyjnie już jest to numer, w którym TIME ujawnia, kto został ogłoszony Człowiekiem Roku.
Człowiekiem Roku 2007 jest Vladimir Putin... No coż, w 1938 tym samym tytułem został obdarzony Adolf Hitler, a Stalin Człowiekiem Roku TIME był nawet dwukrotnie, w roku 1939 i 1942.

3 comments:

roman_j said...

Sądząc po przytoczonych przez Ciebie laureatach tytuł Człowieka Roku nie jest przyznawany za jakieś pozytywne dokonania. Widocznie kryteria są inne. Pewnie to jest ktoś, kto przez cały rok był ważną postacią w mediach. To pewnie najważniejsze kryterium. A jak wiadomo, żeby znaleźć się w mediach niekoniecznie trzeba zrobić coś pozytywnego. :)

Ilona said...

Ja to wiem, Roman, ale powiem Ci, ze jak sie patrze na to przerazajace zdjecie Putina na okladce, to az mnie otrzepuje. Ale coz poradzic. Rzeczywistosc jest jaka jest. Pozdrawiam przedswiatecznie. :)))

szabla said...

Rzeczywistość jest taka że nawet Nasz Ukochany Przywódca w lutym będzie składał płk.Putinowi Hołd Tuski,ale z uśmiechem,miłością i zaufaniem,rzecz jasna.Może zasłuży na tytuł człowieka roku tygodnika :polit(ruka)yka:w :trybunie: pewnie już się cieszą.