10 September 2007

11 września

Flaga pamiątkowa "Never Forget" została zaprojektowana dla 42 Dywizji Piechoty Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych we wrześniu 2004 w oparciu o flagę sprzedawaną w czasie zbiórek organizowanych przez fundacje związane z wydarzeniami 11 września (patrz strona http://www.remembranceflag.org/).
Symbolika flagi:

- Czerwone tło flagu symbolizuje krew przelaną w przeszłości, przelewaną obecnie i tą, która będzie przelana w przyszłości.

- Pięciokąt (Pentagon) i dwie wieże przedstawiają trzy najbardziej rozpoznawalne budowle powstałe na amerykańskiej ziemii. Dwie bliźniacze wieże WTC chociaż fizycznie nieobecne na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

- Gwiazdki symbolizują samoloty porwane 11 września. Gwiazdka poza pięciokątem prezentuje odważnych pasażerów, którzy przejęli kontrolę nad samolotem i uratowali tym samym wiele istnień ludzkich.

- Okrąg wokół pięciokąta symbolizuje jednośc Amerykanów w obliczu klęski.

- Oryginalny slogan "GOD BLESS AMERICA" zastąpił na tej fladze napis "NEVER FORGET" (pol. nigdy nie zapominaj), który jest mottem 42 Dywizji Piechoty.

42 Dywizja Piechoty była jedną z pierwszych jednostek obecnych w NYC po ataku na World Trade Center. Była to również macierzysta jednostka Tima w czasie Jego pobytu w Iraku.

No comments: